Minimalizm na codzień

Minimalizm na codzień

Wychowani w dobie konsumpcjonizmu, który wpaja nam, że musimy mieć dużo, zatracamy się w tym całym szaleństwie..
A przecież mniej, znaczy więcej!

Czy kiedykolwiek spojrzałyście z boku na ogrom niepotrzebnych ubrań, przedmiotów, lub bibelotów, które zalegają niepotrzebne i zapomniane w Waszym mieszkaniu? Jeśli dalej czytacie ten post… zapewne nie. A co gdybyśmy powiedzieli, że pozbycie się ich może oczyścić, nie tylko przestrzeń, ale i umysł? Wyrzucenie, sprzedanie, lub oddanie faktycznie niepotrzebnych przedmiotów może okazać się nowym początkiem. Początkiem rozważnych zakupów, wzmożonej kreatywności, czy zwiększonego szacunku do rzeczy już posiadanych. Bo minimalizm, jako styl życia, to nie tylko posiadanie mniej. To przede wszystkim nauka akceptacji, będąca podstawowym budulcem na drodze do zharmonizowania swojego wewnętrznego „ja”.

Jako minimaliści, uczycie się, by akceptować to, co już macie. To nie wieczne poszukiwania – bo czegoś brak – to rozwój, nie ograniczenie. W szaleństwie codzienności, warto przystanąć na chwilę i zadać sobie kilka pytań, będących swoistym wstępem do nowej filozofii życia:
„Czy to mnie cieszy?”,
„Czy jest mi to potrzebne – do szczęścia i do użytku?”,
„Czy nie przeszkadza mi to w skupieniu na co dzień?”

Siła w prostocie, dlatego warto zachować umiar i ćwiczyć tę sztukę.
Razem z Royal Green możecie, począwszy od najmniejszej rzeczy, jak na przykład domowa apteczka, zaprowadzić w niej nowy ład i pozbyć się syntetycznych, sztucznych "suplementów", by zastąpić je naturalnymi, tworzonymi z sercem, prosto od Matki Natury. To dobry wstęp, mający korzyść dla Waszego cennego organizmu.
Można również zacząć od oczyszczenia mieszkania, bo to - wbrew pozorom – najłatwiejszy aspekt minimalizmu.

Cały proces odbywa się, bowiem, w głowie. To tam należy zaprowadzić i zachować największy porządek i udoskonalać siebie oraz swoje otoczenie, również duchowe. A to wszystko w imię spokoju ducha.

A Wy? Jesteście za minimalizmem? Jakie są/były Wasze pierwsze kroki?

#royalgreenpolska #minimalizm #minimalism #natura #naturalnie #suple #suplementy #dbamosiebie #znatury #eko #ekologia #zdrowie #sklepekologiczny #health #healthyhabits #natural #bio #eco #fit #witaminy #ekologiczne #wholefood #naturalnamedycyna #herbata #naparziolowy #tea #sen #organic #ziołolecznictwo #nature #soft

 

Skomentuj

Prosimy mieć na uwadze, że komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.