ANTYOKSYDANTY dlaczego są potrzebne?

ANTYOKSYDANTY dlaczego są potrzebne?

Trzeba nam dużo antyoksydantów!
A dlaczego? Powodem jest stres oksydacyjny...Co to jest, skąd się bierze i jak się przed nim bronić? Spokojnie, wyjaśnimy.

Stres oksydacyjny zaczyna się od rozwoju w naszym organizmie wolnych rodników. Tworzą się one jako produkt uboczny metabolizmu komórkowego lub w wyniku działania czynników zewnętrznych t.j. : promieniowania słonecznego, zanieczyszczenia powietrza, palenia papierosów czy pestycydów. Problem pojawia się wówczas, gdy jest ich zbyt wiele i zachwiana zostaje równowaga pomiędzy wolnymi rodnikami (czynnikami uszkadzającymi) a antyoksydantami (czynnikami naprawczymi). Skutkuje to przedwczesnym starzeniem się komórek, wywołuje szereg niepożądanych skutków ubocznych i prowadzi do rozwoju wielu chorób.

Co możesz zrobić?
Unikaj niepotrzebnej oksydacji (utlenienia) oraz zwiększ antyoksydanty w swoim organizmie!

Oksydacja wzrasta, kiedy jesteśmy narażeni na stres, toksyny (powietrze i środowisko) oraz infekcje. Unikaj przetworzonej żywności, cukru, chemii w żywności i kosmetykach, papierosów, spalin i plastiku, ponieważ one przyczyniają się do wzrostu oksydacji. Im bardziej je ograniczysz, tym lepiej. Wybieraj zdrową, ekologiczną żywność, dbaj o jelita, wygospodaruj czas na codzienne odstresowanie: ruch, medytacja, spacer, pośmiej się, porozmawiaj z przyjaciółką.

Ponieważ narażenie na toksyny czy stres jest nieuniknione, równie ważne jest zwiększenie antyoksydantów. Są to cząsteczki, które stabilizują i zwalczają wolne rodniki w organizmie.

Co możesz zrobić?
✅ Wesprzyj produkcję antyoksydantów (produkcję glutationu)
✅ Dostarczaj antyoksydanty w codziennej diecie (buraki, jarmuż, jeżyny i jagody, pomidory, orzechy i nasiona, zielona herbata, cynamon, imbir, kurkuma oraz grzyby!)
✅ Spożywaj antyoksydanty w formie naturalnych suplementów: Astaksantynę, Koenzym Q10 (ubichinol), Selen, witaminę C, witaminę E. Każdy z nich oferuje unikatowe, pełne spektrum korzyści. Chcesz się o nich więcej dowiedzieć? Zajrzyj na naszego Instagrama!

#royalgreenpolska #anyoksydanty #przeciwutleniacze #stresoksydacyjny #stres #naturalnasuplementacja #starzenie #antiaging #zdrowaskora #zdrowadieta #astaksantyna #konenzymq10 #q10 #selen #witaminaC #kurkuma

Skomentuj

Prosimy mieć na uwadze, że komentarze muszą być zaakceptowane przed publikacją

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi serwisu Google.

EKOLOGICZNY IMBIR

Ekologiczny imbir, herbata imbirowa, imbir w kapsułkach
Podgląd
Imbir BIO
Cena
75,99 PLN
Cena
75,99 PLN
Cena promocyjna
75,99 PLN
Podgląd
Deliciously Ginger BIO
Cena
20,99 PLN
Cena
20,99 PLN
Cena promocyjna
20,99 PLN
Podgląd
Ginger & Lemon BIO
Cena
20,99 PLN
Cena
20,99 PLN
Cena promocyjna
20,99 PLN